KonMari, metoda podle Marie Kondo

Mary Poppins říká, že v každé práci je trocha legrace. Zkusme tu legraci najít v uklízení a ve vedení našich domácností. Zkusme do té práce vnést řád a přidat se ke stovkám žen v Česku a na Slovensku, které zjistily, že 15 minut uklízení denně, udělá zázraky :)

Tip pro nováčky: tady začněte, když se chcete představit a pročíst, jak naše metoda funguje.

Re: KonMari, metoda podle Marie Kondo

Příspěvekod rozmarýnka » 0, 2. prosinec, 2015, 8:31 pm

Zkusím se po tom podívat
Kousek po kousku to zvládnu.
rozmarýnka

Příspěvekod stranskam » 0, 2. leden, 2016, 3:09 pm

Ahoj, na tyhle stránky jsem se zaregistrovala jen kvůli tomuto tématu. Mám knížku cca měsíc a přečtenou zatím tak do půlky (s 2ma dětmi na to není moc času). Odhodlávám se k velké čistce, ale musím k tomu dostat asi nějaký podnět. Těžko se zbavuju věcí, které by mohly ještě posloužit, ale co s nimi? ... hledala jsem nějakou skupinu s tímto tématem a bohužel na FB též nenašla. Když už to tady zmiňujete, proč českou skupinu Konmari nezaložit? Pokud to někdo uděláte, tak sem prosím dejte odkaz, nebo ji založím klidně já. Pomohlo by mi nebýt v tom sama ;-)
Díky, přeju úspěšný a šťastný rok 2016, plný lásky
Markéta
stranskam

Příspěvekod stranskam » 0, 2. leden, 2016, 11:34 pm

Tak jsem tu skupinu na facebooku založila, prozatím název KonMari ČR ... kdyžtak změním (snad to půjde bez problémů) https://www.facebook.com/groups/1736133679948641/
Tak se přidejte, kdo chcete ;-)
stranskam

Příspěvekod Slávinka » 0, 14. leden, 2016, 9:40 pm

Tak jsem jukla na Youtube na Marii Kondo a je to zajímavé, inspirativní... tož už jsem se přidala na facebooku ke skupince :lol: Protřídit skříně bych potřebovala :blush2: Tak snad mě to inspiruje. O víkendu bych ráda do Ikei, tak tam přitom mrknu na nějaké pořadače na spodní prádlo apod. To mi chybí moc.
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod velva » 0, 14. leden, 2016, 11:02 pm

stranskam- bezva,jsem zvědavá,jak se do vyhazování pustíe....

slávnka- vítej zpátky!!
velva

Příspěvekod Slávinka » 0, 14. leden, 2016, 11:10 pm

Velvi, děkuji! :give_rose: Já sem tak nějak průběžně nakukuju. Ale píšu, jen když mám čas :blush2:
Nic nestíhám a proto jsem tu zpět :-)
Slávinka

Příspěvekod Gabča » 0, 8. září, 2016, 11:26 pm

S vyhazováním mám šílený problém. Spousta toho prodávám, ale zbavovat se věcí je pro mě smrtelný. :dash1:
Nějak mám stále pocit, že se ještě všechno může hodit. Před pár měsíci jsme ale s manželem vytřídili a vyházeli věci ze sklepa. Alespoň něco.
Nemám problémy s nakupováním, nic zbytečného nenakupuji. Ale jak mám něco vyhodit, tak mi skoro puká srdce :cray:
Snad se to jednou taky naučím. Sice občas nějaký ten záchvat mám a jdu vyhazovat, ale pak se zase zaseknu a jsem tam, kde jsem byla.
Ano, všechno je to o zbytečných krámech. Manželovi a synovi bych ale vyhazovat uměla, to jo :blush2:

Knížku Marie Kondo jsem si pořídila. Líbí se mi moc minimalistický styl a obdivuju ho. Některá šuplata už podle ní urovnaná mám a udržuji to už dobrých 6 měsíců :s9914:
Gabča

Předchozí

Zpět na Základní informace